Energooszczędność - Nowe mieszkania Zabrze - Parkowe Zacisze - zamieszkaj z Zabrzu
Live Chat Software
Live Chat Software

Inwestycja Roku 2015

Osiedle Niezapominajek
zwycięzcą Ogólnopolskiego
Programu Budowlanego 2015

Dowiedz się więcej

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zapraszamy do kontaktu
w celu umówienia terminu spotkania!

Dowiedz się więcej

Inwestycja ukończona.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu.

Dowiedz się więcej

Laur Klienta Odkrycie Roku 2014

Inwestor Fargo SystemBau Sp.z o.o.
nagrodzony za budownictwo energooszczędne.

Dowiedz się więcej

Technologia jutra.

Już dziś budujemy w standardach,
które będą obowiązywały w przyszłości.

Dowiedz się więcej

Funkcjonalność.

Przestronne windy, szerokie miejsca parkingowe,
ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej

Wypoczynek.

Tarasy - dodatkowa przestrzeń, za którą nie płacisz.
Park - miejsce relaksu i rekreacji.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja.

Inwestycja w atrakcyjnym
miejscu w centrum Zabrza.

Dowiedz się więcej

Energooszczędność

mieszkania zabrze

 

Okna 3-szybowe.

Jednym z istotnych czynników wpływających na oszczędność energii cieplnej, a tym samym niższy koszt eksploatacji to wybór odpowiednich okien. Przy ich wyborze kierowaliśmy się nie tylko estetyką, ale również wspomnianą energooszczędnością. Wybór padł na okna 3-szybowe, w których zarówno każda kolejna szyba i przestrzeń między nimi to dodatkowa warstwa termoizolacyjna. W oknach energooszczędnych, trzyszybowych, obie zewnętrzne szyby posiadają specjalną powłokę. Zapewnia ona optymalny komfort cieplny w pomieszczeniach domowych, bez względu na temperaturę i wilgotność powietrza na zewnątrz. Takie rozwiązanie zastosowane w oknach trzyszybowych sprawia, że zimą ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, które emitowane jest z wszelkiego typu grzejników i urządzeń, oraz od domowników, odbija się od okna i nie przenika na zewnątrz, tylko wraca do wnętrza. Latem z kolei, powłoki na szybach zewnętrznych blokują dopływ nadmiaru ciepła z zewnątrz, przez co mieszkanie się nie przegrzewa.

 

 

Ciepły montaż.

Izolacyjność termiczna okien jest niesłychanie ważnym czynnikiem z punktu widzenia energooszczędności.
Obok wyboru okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, powinien być jeszcze spełniony warunek właściwego ich montażu. Przy inwestycji Parkowe Zacisze wykorzystano tzw. "ciepły montaż" okien, polegający na osadzeniu okien bezpośrednio w warstwie ocieplenia.
Stosuje się go w celu zminimalizowania miejsc powodujących utratę ciepła. Zaletą są oszczędności, które procentują w wyniku wieloletniego użytkowania.

 

Stropy grzewcze.

Umiejscowienie rur grzewczych w stropie pozwala na wyeliminowanie mało estetycznych grzejników czy kaloryferów, dzieki czemu możemy swobodne planować wyposazenie pomieszczeń, nie licząc się z ewentualnymi "przeszkodami". Co więcej nie ogranicza nas to przy wyborze materiałów wykończeniowych ścian i podłóg. Promieniowanie cieplne stropu DX-Therm działa podobnie jak naturalne promienie słoneczne i odczuwane jest jako bardzo przyjemne, a emisja ciepła następuje równomiernie po całej powierzchni. Moc grzewcza stropu DX-Therm wynosi od 54 do 70 Watt/m² dla temperatury 20°C przy temperaturze zasilającej 35°C. Czas reakcji stropu w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym wynosi ok. 66 minut

– w tym czasie osiągnięte zostaje pełne wykorzystanie zdolności grzewczych. Natomiast ogrzewanie podłogowe potrzebuje do tego ok. 180 minut, czyli niemal trzykrotnie więcej.

 

Rolety zewnętrzne.

 

Rolety zewnętrzne zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, latem stanowią barierę przed promieniami słonecznymi, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a w okresie zimowym w znacznym stopniu przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła. Rolety zewnętrzne zapewniają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Są także skutecznym zabezpieczeniem przed wiatrem, deszczem oraz innymi dokuczliwymi zjawiskami atmosferycznymi.

 

 

Materiały termoizolacyjne.

 

Wykorzystane w budynku materiały izolacyjne o dobrych parametrach termicznych i znacznej grubości skutecznie ograniczają straty ciepła, a jednocześnie wpływają pozytywnie na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

 

Własna kotłownia gazowa.

Zaprojektowana kotłownia gazowa jest obecnie sztuką inżynierską na najwyższym poziomie. Stosowana z powodzeniem w Europie została użyta również w inwestycji Parkowe Zacisze. Powoduje oszczędności  ponad 3000 zł na ogrzewaniu i ciepłej wodzie w skali roku.

 

Symulacja miesięcznego kosztu utrzymania dla mieszkania 68,19 m2

mieszkanie zabrze

Bądźmy w kontakcie

biuro@fargogroup.pl