Oferta inwestycyjna - Nowe mieszkania Zabrze - Parkowe Zacisze - zamieszkaj z Zabrzu
Live Chat Software
Live Chat Software

Inwestycja Roku 2015

Osiedle Niezapominajek
zwycięzcą Ogólnopolskiego
Programu Budowlanego 2015

Dowiedz się więcej

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zapraszamy do kontaktu
w celu umówienia terminu spotkania!

Dowiedz się więcej

Inwestycja ukończona.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu.

Dowiedz się więcej

Laur Klienta Odkrycie Roku 2014

Inwestor Fargo SystemBau Sp.z o.o.
nagrodzony za budownictwo energooszczędne.

Dowiedz się więcej

Technologia jutra.

Już dziś budujemy w standardach,
które będą obowiązywały w przyszłości.

Dowiedz się więcej

Funkcjonalność.

Przestronne windy, szerokie miejsca parkingowe,
ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej

Energooszczędność.

Ponad 3000 zł rocznie oszczędności
tylko na ogrzewaniu i ciepłej wodzie.

Dowiedz się więcej

Wypoczynek.

Tarasy - dodatkowa przestrzeń, za którą nie płacisz.
Park - miejsce relaksu i rekreacji.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja.

Inwestycja w atrakcyjnym
miejscu w centrum Zabrza.

Dowiedz się więcej

Oferta inwestycyjna

Parkowe Zacisze czy lokata bankowa?

Parkowe Zacisze to nie tylko idealne miejsce do zamieszkania, ale również bardzo opłacalna lokata kapitału. Wg ekspertów zakup nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Dzisiejsze oprocentowanie lokat bankowych pozwala jedynie uchronić kapitał przed inflacją, natomiast inwestycja w mieszkanie w perspektywie długoterminowej ma potencjał  wzrostu wartości  powyżej inflacji, a dodatkowo pozwala osiągnąć dodatkowy zysk z wynajmu.

Wg portalu bankier.pl na najlepiej oprocentowanej lokacie 12M można zyskać 3,7% brutto w skali roku, odliczając podatek 19% rzeczywiste oprocentowanie wynosi 3,10% w skali roku.

tabela oprocentowania lokat

 

 

Stopa zwrotu z inwestycji w mieszkanie w Parkowym Zaciszu może osiągnąć nawet 8 % netto  w skali roku.

tabela inwestycji

Czynsz najmu został ustalony na podstawie analizy ofert  mieszkań na wynajem w Centrum Zabrza z serwisu Gratka. Koszt inwestycji uwzględnia cenę wykończenia mieszkania oraz umeblowania. Roczny czynsz netto najmu został obliczony z uwzględnieniem podatku ryczałtowego 8,5%.

 

tabela zwrotu inwestycji

Opracowanie własne.  Oprocentowanie lokaty wg informacji:  http://www.bankier.pl/lokaty/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-luty-2014-3055495.html, podana symulacja obliczona na podstawie oprocentowania lokat 12M z uwzględnieniem 19% podatku. Zysk z inwestycji w Parkowe Zacisze obliczono przy założeniu ceny zakupu lokalu na poziomie 184  122 zł brutto i stopie zwrotu z inwestycji na poziomie ok. 8% netto.

 

Dlaczego to się opłaca?
Jakie czynniki mają wpływ na powodzenie?

Przewaga rynku wtórnego - przeważająca większość ofert mieszkań pod wynajem pochodzi z rynku wtórnego, gdzie średni wiek lokali mieszkalnych w Zabrzu wynosi w przybliżeniu 58 lat; *

Niska podaż - brak ofert mieszkań pod wynajem o wysokim standardzie, co powoduje, że potencjalni najemcy zmuszeni są do wyboru lokalu w Katowicach licząc się z dodatkowym czasem dojazdu;

Bardzo dobra lokalizacja i komunikacja;

Bliskość Centrum miasta;

Zapotrzebowanie - ośrodki zdrowia, uczelnie wyższe, ośrodki kultury, kluby sportowe oraz firmy mające siedziby w Zabrzu i na terenie specjalnych stref sąsiadujących z Zabrzem, które ściągają  i zatrudniają specjalistów z innych miast na kontrakty kilkuletnie;

Niska cena zakupu w porównaniu do dużych miast, a koszt wynajmu na zbliżonym poziomie;

Bardzo niskie koszty utrzymania mieszkania po stronie najemcy, co powoduje, że oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna (koszty utrzymania w porównaniu do „starego budownictwa są niższe nawet o 30%).**

*  dane GUS „Struktura wiekowa mieszkań w wybranych miastach” dotyczą największych miast w aglomeracjach dla Śląska wskaźnik mieszkań w Katowicach.
** koszty utrzymania lokalu o powierzchni 47,7 m² wraz z zaliczkami na media wynoszą w sezonie grzewczym: 466,18 zł,  a poza sezonem grzewczym 370,70 zł.

 

Parkowe Zacisze to inwestycja o prawie
3-krotnie wyższej stopie zwrotu
od lokaty bankowej!

Inwestycja w Parkowe Zacisze to opłacalna inwestycja, a także solidne zabezpieczenie na przyszłość. Przy założeniu rentowności na poziomie 8%, po 13 latach zostaje zwrócony kapitał początkowy (nie uwzględniając wzrostu wartości nieruchomości w tym czasie). Nie chcąc angażować środków własnych, można posiłkować się kredytem hipotecznym, a rata kredytu nie będzie stanowić obciążenia, ponieważ będzie ona niższa od czynszu najmu opłacanego przez najemcę.

 

pobierz ofertę inwestycyjną

Bądźmy w kontakcie

biuro@fargogroup.pl